Merekonteinerite, soojakute ja muu müük

Merekonteiner on oma olemuselt standardne rahvusvaheliselt kauba transpordiks või ladustamiseks kasutatav kaubaruum, mis vastab ISO nõuetele (ISO 6346).

Merekonteinerid muutusid tuntuks 1950-1960 aastatel.
Malcolm Mclean – Merekonteinerite isa omas oma aja suurimat transpordifirmat ja soovis luua kergema ning kiirema transpordiviisi. Ta katsetas erinevate mõõtmetega kuni 1956 aastal kujunes välja praegune standard.
Merekonteinerite kasutuselevõtuga langes kauba transpordi hind ligikaudu 6 dollarilt mõnekümne sendini.

Nagu igal standardil on ka konteineritel palju “erandeid”. Tavaliselt räägitakse 20- või 40 jalasest konteinerist, mis maakeeles on vastavalt 6- või 12 meetrit välismõõtude järgi.

Enamasti on konteinereid saada kahes kõrguses, madal ehk DC konteiner 2.59 m, kõrge ehk High Cube (HC) 2.9 m.
Hinnavahe on kasutatud konteineritel üldiselt tagasihoidlik ja sõltub pigem konteineri seisukorrast.

Lisaks eelnevatele (20′ ja 40′) on levinud ka konteinerid pikkustes:

  • 45 jalane konteiner – 13.7 m;
  • 10 jalane konteiner – 3 m;

 

Sõltuvalt konteineri otstarbest ja transporditava kauba eripärast on standard ja kõrgete konteinerite kõrval kasutusel ka nende eritüübilised alternatiivid:

  • pealt avatud ehk Open Top (OT)
  • topelt ustega ehk Double Door (DD)
  • tank konteiner;
  • lihtsalt alus koos kahe otsaseinaga, kasutatakse suurema kauba veoks (Flat konteiner)
  • jt

Konteinerite täpsemate mõõtmete info on leitav siit.

Kui otsite 6 m, 12 m või mõnda vahepealset konteinerit, siis vaadake meie poolt pakutavaid konteinereid

Konteinerite ehitus

Merekonteiner on valmistatud väga vastupidavast materjalist, ilmastikukindlast terasest. “Corten Steel” on korrosioonikindel ja katmata kujul moodustab see välispinnale kattekihi, mis kaitseb seda happelise keskkonna eest. Väga sobilik meretranspordiks või laopinnaks. Konteinerit remontides tuleks kindlasti kasutada sama materjali.

Konteineri jõupunktid on tema nurgad ja põhi. Konteineri põhi on valmistatud tugevast puidust, selle all on umbes 500mm vahedega 150mm metallist talad, põhi kannatab väga palju raskust. Konteiner ise kannatab keskmiselt 25-28 tonni kaupa, väiksem 3m konteiner 10 tonni.
Näiteks täismõõdus maastur on konteineri jaoks pigem kerge koorem.

Miks osta konteiner Miil OÜ-st

Kui soovite koduhoovi laopinda, kuuri või garaaži, siis väga populaarne on paigutada sinna konteiner.
Merekonteinerite ees on uutel laokonteineritel väike eelis, sest neile on paigaldatud tehase poolt lukukaitse, hinged on määritavad, õhutusavasi on rohkem ja põhiuks on avatav ühest lingist, et ka väiksemad pereliikmed kerge vaevaga laopinnale ligi pääseks

Miil OÜ on suurim ja parim Baltikumis tegutsev konteinerite müügi- ja transpordiga tegelev ettevõte. Meil on pakkuda odavamaid kasutatud merekonteinereid ja uusi laokonteinereid või soojakuid. Laos on kohapeal kohe olemas üle 150 erineva konteineri, tellima ega ootama ei pea ja kauba kliendini jõudmine on garanteeritud!

Kui olete sobiva konteineri välja valinud ja ära vormistanud toome ta teile sobivasse kohta ja tõstame spetsiaalse konteinerveokiga maha. Meie autod on spetsiaalselt merekonteinerite veoks mõeldud ja kaup jõuab teieni täpselt samas seisukorras nagu ta meie terminalis on.

Hinnad on selged, läbipaistvad ja kodulehel koos konteineri piltide ning mõõtmetega ära toodud.